بازسازی منزل

بازسازی منزل در تهران

بازسازی منزل در تهران حرکتی هوشمندانه برای رسیدن به خانه‌ای ایده‌آل در این کلان‌شهر است. این روز‌ها با توجه به رکود اقتصادی و گران شدن مصالح ساختمانی و به تبع آن افزایش بی‌رویه قیمت مسکن، کار باز‌سازی محیط‌های مختلف مسکونی و اداری، رواج بیشتری پیدا کرده است.
بسیاری افراد ترجیح می‌دهند به جای صرف هزینه‌های گزاف برای خرید ملک جدید، اقدام به بازسازی مکان فعلی خود کنند.
در این بین افرادی با تشکیل تیم تخصصی، از صفر تا صد این‌کار را به بهترین نحو انجام می‌دهند.
در این مقاله شما را با سایت و شرکت آرین دکور و خدمات آن آشنا می‌سازیم. اگر تمایل به بازسازی منزل در تهران داشته و به دنبال مجموعه‌ای کامل با خدمات مناسب هستید، تا انتهای این نوشتار با ما همراه شوید.

بازسازی منزل در تهران
بازسازی و تفاوت آن با نوسازی!
به انجام تعمیرات اساسی در بنایی فرسوده به منظور حفظ آن و تبدیل به فضایی قابل استفاده با نمای نو، بازسازی می‌گویند. در این فرایند پروژه مورد نظر مرمت و به حالت اولیه برمی‌گردد.
اما گاهی مالک تمایل به مدرن کردن بنا داشته و تغییراتی در پلان اصلی می‌دهد که به این‌کار نوسازی می‌گویند.

۵ دلیل اصلی بازسازی منزل در تهران

خانه‌ها به دلایل مختلف توسط مالکان بازسازی یا نوسازی می‌شوند. این حرکت در تهران به دلیل مرکزیت و شرایط خاص این کلان‌شهر، بیش از شهر‌های دیگر کشور انجام می‌شود. برخی افراد به دلیل وابستگی شدید به محل زندگی علی‌رغم فرسودگی و مشکلات موجود، حاضر به ترک محل و جابه‌جایی نیستند.
در برخی ساختمان‌های اداری نیز به دلیل سابقه طولانی حضور در منطقه و شناخته شدن توسط مشتریان، ترجیح مالک در ماندن و بازسازی دفتر کار یا مطب قدیمی است. از دلایل دیگر بازسازی منزل در تهران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• ایجاد تنوع در نمای ظاهری و دکوراسیون داخلی سازه
• آماده‌سازی بنا به منظور فروش بهتر
• مقاوم‌سازی ساختمان براساس آئین‌نامه‌های جدید در برابر زلزله، آتش‌سوزی و حوادثی از این قبیل
• تغییر در پلان کلی برای استفاده بهینه و کاربردی از فضا
• تعمیر بخش‌های فرسوده و رفع مشکلات فنی

مقدمات اولیه بازسازی خانه

این مراحل بسته به نوع بنا، سن ساختمان و میزان تغییرات لازم متغیر است. اما در نظر گرفتن موارد زیر در تمامی پروژه‌ها مشترک است.
• بررسی نمای فیزیکی سازه: نمای بیرونی برخی ساختمان‌ها در اثر گذشت زمان و تاثیر عوامل جوی بر آن، به مرور فرسوده شده و دچار آسیب‌های جدی می‌شوند. پلان داخلی نیز گاهی نیازمند تغییرات کلی به منظور مدرن شدن و یا تطابق آن با سلیقه مشتری است.
• برآورد مصالح و هزینه مورد نیاز برای تهیه آن‌ها: بعضی از متقاضیان بازسازی منزل در تهران تمایل به استفاده از مصالح گران‌قیمت دارند و برخی نیز به دلایل مختلف از مواد اولیه معمول با قیمت مناسب برای بازسازی بنای خود استفاده می‌کنند. اصولا میزان هزینه‌ها متناسب با منطقه و قیمت کلی ملک تعیین می‌شود. به‌طور مثال در مناطقی که قیمت کلی ملک پایین است، استفاده از متریال گران‌قیمت متداول نیست.
• محاسبه زمان مورد نیاز برای اجرای پروژه: اجرای به‌موقع پروژه اهمیت زیادی داشته و محاسبه دقیق آن از ایجاد مشکلات احتمالی برای مالک پیشگیری می‌کند.
• انتخاب نیروی انسانی مورد نیاز: بهره بردن از کادر مجرب و کارآزموده تاثیر مثبتی در انجام سریع کار‌ها به‌ بهترین نحو دارد.
• برآورد هزینه کلی: جمع‌بندی کلی هزینه‌ها و مطلع کردن مالک از آن‌ها، به پیشرفت بهتر کار و جلوگیری از هرگونه سوء تفاهم و اختلاف نظر کمک می‌کند.
• اخذ مجوز از سازمان‌های مربوطه: اجرای پروژه‌های بازسازی یا نوسازی، نیازمند اخذ مجوز از ارگان‌های مرتبط است. این مرحله با توافق طرفین توسط مالک یا پیمان‌کار انجام می‌شود.

بازسازی آپارتمان در تهران

۴ نکته کلیدی در انتخاب شرکت بازسازی منزل در تهران

هنگامی که قصد بازسازی مطب یا منزل مسکونی خود را داریم با انبوهی از شرکت‌ها و پیمان‌کاران مواجه خواهیم شد که هر کدام به نوعی صحبت از خدمات و اجرای باکیفیت پروژه ها می‌کنند. اما از حرف تا عمل فاصله زیادی است و باید صحت گفته‌ها و وعده‌های داده‌شده به مشتری توسط کارفرما ثابت شود.
به همین دلیل بهتر است قبل از سپردن کار به پیمان‌کار یا شرکت‌های نوسازی، از چگونگی انتخاب صحیح آن مطلع شویم:
۱ـ قبل از هر اقدامی از وجود شرکت و قانونی بودن آن اطمینان حاصل کنید. بررسی سابقه کاری کمک می‌کند انتخاب بهتر و شایسته‌تری داشته باشید.
۲ـ قدم بعدی بازدید از پروژه‌های انجام شده یا در حال ساخت است. این بازدید شما را با نحوه کار و توانایی‌های تیم اجرایی آشنا می‌سازد. هم‌چنین میزان خلاقیت و ایده‌های مجریان شرکت را به شما نشان می‌دهد.
۳ـ مقایسه قیمت‌های پیشنهادی از جانب شرکت‌های مختلف، می‌تواند فاکتور دیگری برای انتخاب مورد مناسب باشد. البته بهتر است بدانیم علت نرخ‌گذاری بالای برخی شرکت‌ها، استفاده از مصالح مرغوب و درجه یک است که در نتیجه کلی کار و ماندگاری تغییرات انجام شده تاثیر زیادی دارد. هم‌چنین بهره بردن از تجربه مهندسان و طراحان باتجربه از موارد مهم و اصلی در اجرای موفق و بی‌نقص پروژه‌های بازسازی منزل در تهران است.
۴ـ مدت زمان تعیین‌شده از جانب شرکت و تعهد در قبال انجام به‌موقع قرارداد، از موارد دیگری است که بهتر است به آن توجه شود. برخی شرکت‌ها برای سود بیشتر چندین پروژه را همزمان در دست گرفته و از انجام به‌موقع آن در موعد مقرر ناتوان می‌شوند.

با مجموعه آرین دکور بیشتر آشنا شوید

تهران یکی از شهر‌های قدیمی است که بخش وسیعی از آن دارای بافت فرسوده بوده و نیازمند به بازسازی است. در این بین وجود تیم‌های متخصص، به مرمت و تعمیر این بخش از شهر کمک شایانی می‌کند.
آرین دکور یکی از ده‌ها و شاید صد‌ها مجموعه‌ای است که به کار بازسازی منزل در تهران مشغول هستند. عمل‌کرد گروه‌های ساختمانی مختلف و خدماتی که به مشتریان ارائه می‌دهند، ملاک مراجعه بیشتر متقاضیان است. این خدمات به تفصیل در سایت آرین دکور شرح داده شده است. شما به راحتی می‌توانید با مراجعه به سایت شرکت و ثبت درخواست از مشاوره متخصصان امر در این زمینه بهره‌مند شوید. هم‌چنین آدرس و تلفن‌های درج شده در صفحه اصلی، پاسخگوی شما در اغلب ساعات شبانه‌روز است.
دلایل انتخاب این مجموعه در بسیاری از پروژه‌ها به اختصار عبارت است از:
• پیشنهاد اجرای پروژه‌ها با نازل‌ترین قیمت نسبت به شرکت‌های دیگر و استفاده از متریال مرغوب
• تعهد در امر اجرای به‌موقع پروژه و پرداخت خسارت در صورت عدم انجام مفاد قرارداد در زمان مقرر
• استفاده از مصالح باکیفیت و ضمانت آن‌ها توسط شرکت
• اجرای دقیق طرح پیشنهادی و گارانتی کار توسط مجموعه

کلام پایانی

عمر مفید ساختمان‌ها به‌طور متوسط ۵۰ سال بوده و بسته به کیفیت مصالح و نوع اجرا متغیر است. از طرفی نوع کاربری ساختمان نیز در آسیب به قسمت‌های مختلف بی‌تاثیر نیست. به هر حال همه ساختمان‌ها پس از چند سال به تعمیراتی جزئی یا کلی نیاز پیدا می‌کنند.
بازسازی آپارتمان در تهران علاوه بر بالا بردن طول عمر ساختمان، به ایجاد فضایی مناسب برای کار یا زندگی کمک می‌کند.
شرکت آرین دکور با داشتنن سابقه‌ای طولانی در امر بازسازی و نوسازی، و اجرای موفق تعداد بیشماری پروژه در سطح تهران، گزینه مناسبی برای انجام عملیات مختلف در خانه‌های فرسوده است.
وجود تیم قوی و باتجربه در کنار وجدان کاری، این شرکت را به یکی از برند‌های مطرح در فیلد کاری خود تبدیل کرده است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *