بازسازی منزل قدیمی

بازسازی منزل قدیمی

ظرافت و سادگی، مواد طبیعی، اشکال غیرعادی، ظاهر معاصر، و حجم زیادی از نور طبیعی تنها بخشی از ویژگی های این بازسازی منزل قدیمی شده است. این پروژه، حاصل همکاری نزدیک طراحان و صاحبخانه و استفاده از مواد ارگانیک، بافت های سبک و روش های مینیمال است. نتیجه نهایی، یک خانه آرام و خلوت و معاصر است که مهمانان خود را به آرامش و دور شدن از هیاهو و بطالت دعوت میکند.بازسازی منزل قدیمی

بازسازی منزل قدیمی بازسازی منزل قدیمیاین نوشته را از دست ندهید: مراحل بازسازی ساختمان

مبلمان و لوازم چوبی، و عناصر جدید و مدرن مثل نورپردازی، لامپ ها، اثاثیه مُد روز و … بدنه سفید خانه را در این بازسازی منزل قدیمی تکمیل می کنند. اتاق های عمومی از نقشه کشی غیرعادی و ویژگی های جالب و مهیجی مثل تدوام آشپزخانه در باغچه، طاقچه های تورفته و گوشه های دنج و صمیمی، کمدهای محرمانه و سفارشی در پلکان، پنجره های سقفی و تراس ها برخوردار هستند. در همه جای این خانه با ترکیب بندی متغیر و پیچ و تاب های غیرمنتظره روبرو هستیم.

بازسازی منزل قدیمی طراحی معماری منزل قدیمی طراحی معماری منزل قدیمی
سادگی این بازسازی منزل قدیمی  مثل آشپزخانه و اتاق خواب، رونمایی از یک سبک ظریف و مینیمال است. این خانه پر از جزئیات و ریزه کاری های جذاب و شیرین است که توجه هر بیننده ای را به خود جلب کرده و ثابت می کند در این پروژه هیچ کاری بدون حساب و کتاب انجام نشده، مثل دقت بازیگوشانه در چیدمان و جهت دهی به کاشی های حمام، روح مدرنی که در طراوت و شادابی این خانه دمیده شده و سقف چوبی و سفیدی که از قبل وجود داشته و در طول بازسازی دست نخورده.

بازسازی منزل قدیمی دیگری را بررسی می کنیم

تبدیل یک آپارتمان کهنه و قدیمی به یک خانه مدرن و پرنور و زیبا، نیاز به خلاقیت و زحمت زیادی دارد. اضافه کردن بافت و پرداخت های متضاد به دکوراسیون آن هم چالش های بیشتری را در پی خواهد داشت. این خانه، یکی از همین پروژه های پرزحمت بوده که با بازسازی و دیزاین واحد مسکونی قدیمی و با حذف پارتیشن های داخلی، به یک فضای شاد و دلباز تبدیل شده. قبل از بازسازی ساختمان ، همه جای خانه با روکش و سطوح اضافه و به درد نخور پوشیده شده بود. این روکش ها با احتیاط برداشته شده و سطوح بتنی زیبایی که زیر آن ها مخفی شده بود، اکنون نمایان شده.

بازسازی و دیزاین واحد مسکونی قدیمی

هر سه اتاق خواب، سالن پذیرایی و آشپزخانه در این بازسازی و دیزاین واحد مسکونی قدیمی دچار تغییر و اصلاحات شدند. آشپزخانه در حال حاضر فضای مستقل به خود را دارد. دیوارهای آجری، پنل های چوبی و سقف بتنی، به خوبی باهم هماهنگ شده اند. کفپوش خانه که جدیدا نصب شده، تک رنگ بوده و طرحی پر از دانه های ریز دارد. این کفپوش، ظاهری یکدست و منسجم به اتاق ها می دهد. تعدد بافت های متضاد، به قدر کافی این خانه را خاص و منحصر به فرد کرده. به همین دلیل طراحان سعی کردند رنگبندی را در حد ممکن، ساده انتخاب کنند.

بازسازی و دیزاین واحد مسکونی قدیمیبازسازی و دیزاین واحد مسکونی قدیمیطراحی و دکور واحد مسکونی قدیمیطراحی و دکور واحد مسکونی قدیمی

آشپزخانه و نشیمن کاملا از هم جدا هستند.

طراحی و دکور واحد مسکونی قدیمی

این آپارتمان قبل از بازسازی، کاملا گرفته و تاریک بود. ولی چنین پنجره های بزرگی، دیگر اجازه تاریک شدن به آن نمی دهند.

طراحی و دکور واحد مسکونی قدیمی

کفپوش یکدست با طرح پر از دانه های ریز، حس مدرن بودن را منتقل می کند.
در این بازسازی و دیزاین واحد مسکونی قدیمی اتاق خواب ها و سرویس های بهداشتی، پر از رنگ سفید بوده و فضا را مدرن تر کرده اند. جزیره مرکزی آبی، و قفسه های هوشمندانه ای که در آشپزخانه نصب شده اند، به دلباز شدن اتاق نشیمن و پذیرایی کمک به سزایی کرده اند. پنل های چوبی داخل اتاق نشیمن، یک پس زمینه عالی و جذاب برای دکوراسیون این محوطه به شمار می رود. یک بازسازی کاملا لوکس و غیرعادی!

طراحی و دکور واحد مسکونی قدیمی  مشاوره برای بازسازی واحد مسکونی قدیمی مشاوره برای بازسازی واحد مسکونی قدیمیپنل های چوبی، فضا را دنج تر و خودمانی تر می کنند.
منبع: decoist

راه حل جلوگیری از اشتباهات رایج در بازسازی خانه ها

معمارها ساخت یک خانه جدید یا بازسازی ساختمان را یک تغییر بزرگ می نامند. چیزی که یک زمانی به نظر ایده خوبی بوده، پس از سال ها به طول انجامیدن برای ساخت، به نظر یک اشتباه بزرگ می رسد. این اشتباه می تواند اختصاص ندادن فضای کافی به حیاط. برخی اشتباهات به راحتی جبران می شوند اما برخی خسارت سنگینی به جا می گذارند.


به عقیده یک طراح دکوراسیون اشتباهات عمومی زیادی هست که افراد هنگام ساخت یا بازسازی خانه انجام می دهند. مثلا فکر می کنند فضایی بیشتر از حد نیازشان لازم دارند. کلارک اهمیت نقشه کشی ساختمان دقیق و بودجه برای قیمت گذاری هر پروژه از ابتدای کار را درک می کند و می گوید : “در بعضی موارد دیده شده افراد براساس بازار خرید و فروش خانه تصمیم گیری می کنند، نه نیازهایشان”. چند تغییر کوچک در اینجا و آنجا، خسارات چند هزار دلاری به بار می آورد. وقتی این چند تغییر یک جا جمع شود، این رقم به چند صد هزار هم می رسد. پس از ادغام، این خسارات تیشه به ریشه می زنند.

این مقاله را از دست ندهید: بازسازی واحد مسکونی قدیمی

معماری به نام روسلی هم هنگام بازرسی خانه Queen Anne متعلق به قرن بیستم در سیدنی متوجه چندین اشتباه شد. پدر مرحوم ساکن فعلی این خانه در دهه ۱۹۷۰ با کمک یک معمار این خانه را بازسازی کرده بوده. روسلی گفته : “بازسازی این خانه با جزئیات دوره ساخت آن بی ربط بوده. سقف کم ارتفاع آشپزخانه (دو و نیم متر) چشم انداز بندرگاه را از بین برده و جلوی ورود نور شمال را گرفته بود”.


یکی دیگر از اشتباهات معمار قبلی دسترسی بوده، با راهروی کناری منتهی به طبقه همکف پایین تر از سطح خیابان. روسلی که حیاط جلوی خانه را بازسازی کرده و راه پله بیضوی شکلی در آن درآورده که جذابیت بیشتری دارد می گوید : “از یک راه پله با شیب تند، وارد یک راهروی بسیار باریک می شدید. خیلی تاریک و غار مانند بود”. بعد از اضافه کردن اتاق بازی شبیه زیرشیروانی برای بچه ها، آشپزخانه از جای بسیار نامناسبش به بخش دیگری از خانه منتقل شد. جایی که قبلا آشپزخانه بود، الان باغچه تراسی قرار داد که چشم انداز دریا را به نمایش می گذارد و زیر حجم زیادی از نور طبیعی غرق است. روسلی می گوید : “بعضی اوقات تصحیح اشتباهات به معنی حذف کردن چیزی است، نه اضافه کردن به خانه”.
یکی از متداول ترین اشتباهاتی که روسلی در بازسازی خانه ها به چشم دیده، تمایل شدید صاحبخانه و البته معمار پروژه، به شروع کردن از صفر است، به جای کار روی اسکلت موجود. به عقیده روسلی این تمایل معمارها، از غرور آن ها نشات می گیرد و می گوید : “اگر در این پروژه ما کل ساختمان را خراب و از صفر شروع می کردیم، قانون و مقررات جدید دست و پای ما را می بست. شاید برای یک معمار راحت تر باشد که با مشکلات موجود روبرو نشود، اما ممکن است از تنبلی هم باشد”.


یکی دیگر از اشتباهاتی که به اندازه تمایل شدید به تخریب ساختمان اساسی و بزرگ است، اختصاص ندادن فضای کافی به محوطه بیرونی خانه است. در سایت های کوچک تر و بزرگ تر، دیده شده که ساختمان را تا سرحد مرز زمین پیش می برند. این اشتباه پر خسارتی است چون تخریب دیوارهای بیرونی و ساخت محوطه بیرون خانه، کار پرهزینه ای است.

به این نوشته رای بدهید

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *