برای بازسازی منزل چه اقداماتی نیاز است ؟؟

برای بازسازی منزل خود حساب شده عمل کنید،بهتر است قبل از هر اقدامی بودجه خود را برای بازسازی منزل تان مشخص کنید، بودجه بازسازی باید براساس قیمت کل خانه تنظیم شود. به طور مثال اگر در محله شما قیمت خانه ها متوسط است، دلیلی ندارد یک آشپزخانه خیلی مجهز و لوکس بسازید.
می توانید پروژه بازسازی منزل تان را به این بخش ها تقسیم نموده و بررسی کنید که کدام یک در ساختمان شما از اولویت بیشتری برخوردار است.
۱- آشپزخانه را بازسازی کنید.
به نظر خیلی از مردم، آشپزخانه قلب خانه است. پس نوسازی ظاهر آن در تاثیر زیادی در ظاهر خانه و حتی فروش آن دارد. اگر هم بودجه کافی برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه ندارید شاید بهتر باشد فقط رویه کابینت، دسته و دستگیره ها، شیر آب و کاشی پشت اجاق گاز را عوض کنید. می توانید کمی اضافه کاری کنید و یک تصفیه آب، سطل زباله توکار، چراغ آویز سقفی نصب کنید. کابینت آشپزخانه های امروزی معمولا دو یا سه رنگ متفاوت دارند پس کابینت های موجود را با رنگ های جدید و متفاوتی که مکمل یکدیگر هستند، متحول کنید.

ویدیو روند بازسازی منزل را ببینید

 

 

۲- حمام و سرویس بهداشتی را بازسازی کنید.
این روزها تغییر حمام و سرویس شامل تعویض لوله کشی ، عایق کاری و کاشی کاری تقریبا از اولویت های کار بازسازی است.
۳- تعویض لوله کشی سرد ، گرم و فاضلاب ساختمان
۴- به حداکثر رساندن فضای ساختمان.
این مساله برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است. در خانه های کوچک این موضوع ضروری محسوب می شود. خانه های بزرگ و دلباز همیشه متقاضیان بیشتری دارند. بعضی اوقات تنها با از بین بردن یک دیوار غیرحامل می توان فضایی وسیع و دلباز ایجاد کرد، به خصوص در خانه و آپارتمان های کوچک. اما هزینه تخریب دیوار حامل را باید از سازنده بپرسید چون این کار معمولا گران تمام می شود،
۵- پوشش مناسب برای کف ساختمان خود مناسب انتخاب کنید.
کفپوش، یکی از مهم ترین ویژگی های یک خانه محسوب می شود. می توانید با توجه به بودجه و دکوراسیون داخلی منزل تان از پوشش هایی نظیر سرامیک ، سنگ ، پارکت ، لمینت ، کفپوش پی وی سی و موکت استفاده نمایید.
۶- نورپردازی مناسب داشته باشید.
بخش زیادی از جذابیت یک خانه، به نورپردازی آن بستگی دارد. اگر خانه تان تاریک است، گزینه های پر هزینه ای مثل اضافه کردن پنجره و پنجره سقفی (در صورت امکان ) را هم می توانید داشته باشید. اگر چشم انداز زیبایی داشته باشید، شاید به هزینه اش بیارزد که یک پنجره را بزرگتر کنید و از منظره نهایت استفاده را ببرید. اگر نور طبیعی در خانه شما ضعیف است می توانید با استفاده از نورهای مصنوعی فضای زیباتری داشته باشید، برای این کار می توانید از یک طراح دکوراسیون داخلی مشورت بگیرید .
۷- به مصرف انرژی توجه کنید.
با رشد روز افزون مبلغ برق، به روز رسانی تجهیزات بهینه سازی مصرف انرژی در یک خانه از قبیل پنجره های یو پی وی سی هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ زیست محیطی تاثیر مثبتی خواهد داشت. در دیوار، کف زمین و سقف عایق بندی های لازم را انجام بدهید.

بازسازی منزل

 

این توصیه ها را قبل از بازسازی منزل جدی بگیرید

هر بازسازی، یعنی بازگشت سرمایه.

نهایتا هر خانه ای نیاز به بازسازی دارد. اما اگر مراقب نباشید، این کار می تواند خانه شما را از بازار فروش محو کند و سود فروش آن را کمتر از چیزی که می خواهید کند. پس یک صاحبخانه که می خواهد این پروژه را خودش به دست بگیرد، چطور می تواند از پس آن بربیاید؟

از قبل برنامه ریزی کنید.

بدترین تصمیمی که می توانید بگیرید این است که بعد از رفتن مستاجر، شروع به برنامه ریزی برای بازسازی خانه کنید. از همان لحظه که متوجه شدید ملک شما قبل از اجاره رفتن دوباره، نیاز به تعمیرات و نوسازی دارد باید از کارهایی که باید انجام شود لیست بردارید. کارهایی که از عهده شما برمی آید و برنمی آید را مشخص کنید. برای کارهایی که از دست شما ساخته نیست شروع به پس انداز کنید.

ترجیحا زمانی بازسازی کنید که خانه خالی است.

از شروع پروژه، در زمان حضور مستاجر اجتناب کنید. شما از لحاظ قانونی موظفید برای مستاجری که بابت این ملک اجاره می پردازد، آرامش و رفاه ایجاد کنید. و مکان ساخت و ساز آرامش چندانی ندارد. اگر واقعا مجبور به انجام بازسازی در حضور مستاجر هستید (مثلا در صورتی که یک درخت روی سقف خانه افتاده و آن را از بین برده)، یا آن ها را به مکان دیگری منتقل کنید، یا از آن ها بخواهید تعهدنامه ای امضا کنند که در آن ذکر شده با انجام بازسازی مشکلی ندارند و بعدها نتوانند بابت سر و صدا از شما شکایت کنند. حتما قوانین شهری خود درخصوص راهکارها و نیازهایتان دربرابر غرامت مستاجر را بررسی کنید.

مهم ترین مواردی که باید روی آن ها بیشتر هزینه کنید.

بازسازی ساختمان ، یک حرکت تعادلی است. با بودجه خود به چه چیزهایی می توانید برسید؟ اما مواردی وجود دارد که صرف هزینه بیشتر روی آن ها، همیشه مقرون به صرفه است.

 • اولین مورد کفپوش مرغوب است. کاشی صنعتی مرغوب، محکم (نه لمینت!)، اینها گزینه هایی هستند که هنگام خرید کمی گران تر از باقی محصولات خواهند بود. اما دوام و پایداری فوق العاده آن ها با مخارج کلی مالکیت، باعث می شود در پایان کار به صرف شما تمام شود.
 • دومین گزینه، کاشی و چینی بهداشتی درجه یک است، به خصوص در حمام. این قطعات و لوازم خیلی دیرتر می پوسند، کمتر می شکنند و در نتیجه نیاز کمتری به تعمیر توسط لوله کش یا خودتان دارند. پس مقرون به صرفه هستند.

بازسازی فعالانه داشته باشید.

برای رسیدن به یک بازسازی فعال موفق، باید از مواردی که به طور منطقی در طول سالیان آینده در هر خانه با خرابی مواجه می شود، یک لیست تهیه کنید. این برنامه ریزی کمک می کند توسعه دهی های خود را به خوبی از قبل مدیریت کنید و “برنامه ریزی از پیش تعیین شده” را آسان تر می کند. از همه مهم تر، این کار کمک می کند بعد از رفتن هر مستاجر مهم ترین اتاقی که نیاز به بازسازی دارد را انتخاب کنید تا روزی نرسد که مجبور شوید برای تکمیل یک پروژه عظیم بازسازی در زمان موعد، از یک کارت اعتباری جدید استفاده کنید.

هنگام بازسازی، به فکر اجاره باشید.

حتی اگر ملک شما نیازی به تعمیرات هم نداشته باشد، بهتر است این کار را بکنید که بتوانید از مستاجر بعدی اجاره بیشتری بگیرید. موارد زیر، انواعی از بازسازی هستند که در افزایش اجاره تاثیر به سزایی دارند :

 • رنگ آمیزی
 • کفپوش چوبی
 • بهسازی آشپزخانه
 • بهسازی حمام
 • بهسازی ظاهر ورودی خانه
 • نورپردازی، به خصوص در نقاط تاریک خانه

با توجه به بودجه خود، هر تعداد از این موارد که می توانید را انجام بدهید و اجاره خود را بیشتر کنید. فقط مراقب باشید خانه را بیش از حد لوکس نکنید. اگر سطح خانه شما از محله بالاتر برود، یک جواهر قیمتی روی دستتان می ماند که کسی بابت آن اجاره کافی نمی دهد تا سرمایه هزینه شده به جیبتان برگردد. نقطه تعادل را پیدا کنید تا هربار خالی شدن خانه، تبدیل به فرصتی برای شما شود.

 

4 نظر

 • ایمان شاهین پور

  با عرض سلام و خسته نباشید. ما تغییراتی برای منزل خود در نظر داریم آیا شما تمامی بخش اجرا کردن آن را بر عهده میگیرید و تمامی مصالح و موارد مورد نیاز را خودتان تهیه می نمایید؟ در ا ین صورت کیفیت آنها را چگونه تضمین می نمایید؟

  • admin

   با سلام
   کیفیت متریال ، برند و حتی بودجه ای که برای هر آیتم در نظر گرفته شده تماما در قرارداد ذکر خواهد شد
   حتی موقع خرید مصالح هم می توانید حضور داشته باشید

 • عليرضا ملك

  آیا امکان تهیه تصویر سه بعدی قبل از اجرا را دارید؟ برای نوسازی یک آپارتمان وقبل از اجرا میخواهم تصویری از کار نهایی داشته باشم.

  • admin

   سلام بله حتما
   قبل از اجرا طراحی دکوراسیون میشه و شما میتنید بصورت عکس ببینید

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *