بازسازی و طراحی داخلی خانه آجری

بازسازی و طراحی داخلی خانه آجری

خانه ای که امروز به شما معرفی می کنیم، نتیجه بازسازی بی نظیرِ یک گاراژ تجاری است. حتم دارم این اولین باری نیست خانه ای می بینید که ساختمانش قبلا کاربری مسکونی نداشته. بسیاری از خانه هایی که می شناسیم، ابتدا کلیسا، گاراژ، و یا یک انبار بزرگ بوده اند. شاید به نظرتان عجیب باشد، ولی تنها با کمی تغییر در طراحی داخلی و نمای بیرونی می توان از چنین ساختمان هایی، یک خانه مسکونی درآورد.

اغلب صاحبخانه ها ترجیح می دهند ویژگی های اصیل و قدیمی ساختمان دست نخورده باقی بماند چون به خانه شخصیت و هویت می دهد، و ظاهرش تاریخی و کهنه می شود. این خانه ای که در تصاویر زیر می بینید، زمانی یک گاراژ تجاری بوده. ولی وقتی وضعیت فعلی اش را ببینید باورتان نمی شود از ابتدا یک خانه مسکونی نبوده.
این بازسازی و طراحی داخلی خانه آجری با طراحی و نقشه کشی هوشمندانه به یک خانه دلباز و پرنور تبدیل شده. قوانین میراث فرهنگی به معمار پروژه اجازه نداد که ارتفاع سقف اتاقِ رو به خیابان را دستکاری کند. سردرب خانه هم تحت همین قوانین دست نخورده باقی ماند. به محض ورود، با یک سالن طولانی و پرنور مواجه می شوید که روشناییِ خود را از حیاط داخلی خانه تامین می کند. حیاطی که به این فضای مدرن و شهری، طبیعت را یادآوری می کند.

بازسازی و طراحی داخلی خانه آجری

بازسازی خانه با فولاد مشکی، آجر بازیافتی، بتن و الوار چوبی انجام شده. این مصالح نه تنها مقاومند، بلکه با ظاهر گرم و پرحرارتِ خود بین تاریخچه صنعتی ساختمان و کاربری جدیدش، توازن برقرار می کنند. این خانه مدرن و صنعتی که تنها یک طبقه دارد، دیوارهای آجری بی نهایت زیبایی دارد که سرگذشت ساختمان را از ذهن بیننده پاک می کند.
مقابل کابینت های آشپزخانه، یک جزیره بزرگ قرار دارد که تعدادی چراغ آویز بتنی در بالای آن خودنمایی می کنند. این جزیره، درواقع میزی است که ۴ نفر ظرفیت دارد. پشت جزیره و اتاق نشیمن، یک دیوار آجری هست که به ما یادآوری می کند این خانه زمانی یک گاراژ تجاری بوده.

این نوشته را از دست ندهید: طراحی و بازسازی ساختمان قدیمی
در دکوراسیون داخلی این بازسازی و طراحی داخلی خانه آجری از بافت های متعدد و متنوعی استفاده شده که جذابیت خانه را بیشتر کرده. مثل قالی کف اتاق نشیمن. حضور درب و دیوارهای شیشه ای باعث می شود ارتباطی یکسره بین فضای داخل و خارج خانه برقرار شود.

معماری با آجر منزل مسکونی
دیوارهای شیشه ای، درواقع درب های کشویی ای هستند که داخل و خارج خانه را به هم وصل می کنند. با باز شدن این درب های شیشه ای، هوای تازه وارد خانه می شود. یکی دیگر از وسایلی که توجهم را جلب کرد، سیستم قفسه بندی روی دیوار است که تلویزیون و تعدادی از لوازم شخصی و دکوری صاحبخانه را به نمایش گذاشته.

بازسازی و طراحی داخلی خانه آجری
مقابل اتاق نشیمن، حیاط داخلی قرار دارد که با تعدادی گل و گیاه تزئین شده. به نظرم این حیاط محل استراحت و مطالعه، و حتی غذا خوردن اعضای خانواده است.

بازسازی و طراحی داخلی خانه آجری
اتاق غذاخوری، دقیقا کنار آشپزخانه قرار گرفته. درواقع همه اتاق ها داخل یک سالن و در کنار یکدیگر قرار دارند چون این خانه طراحی و نقشه کشی اُپن و یکسره دارد. چیزی که در این تصویر توجهم را جلب کرد، رنگ صندلی ها و دکور متالیک روی میز است.

دکوراسیون خانه آجری
آشپزخانه یک کانتر بتنی، تعدادی کابینت چوبی و فلزات مشکی دارد. در این عکس یک پلکان دیده می شود که به طبقه بالا منتهی می شود. هیچکس نمی داند طبقه بالا چه خبر است.

دکوراسیون خانه آجری
حفره هایی که روی سطح چوبی کابینت های فوقانی ایجاد شده، یک طرح کاملا هنری و خاص به این فضا داده. هماهنگی و هارمونی جالبی بین کابینت ها و کانتر بتنی آشپزخانه برقرار است.

دکوراسیون خانه آجری
در آخرین عکس، یک دورنمای کلی از این خانه می بینید. شاید کوچک باشد، ولی از زیبایی و ظرافت چیزی کم ندارد. مهم این است که همه تجهیزات و امکانات لازم برای یک زندگی خانوادگی را دارد.

دکوراسیون خانه آجری
شما را نمی دانم ولی من عاشق این خانه شدم! از تماشای دیوارهای آجری سیر نمی شوم! استفاده از چوب و مصالح مختلف در بازسازی و طراحی داخلی خانه آجری طبیعی بودن فضای خانه را چند برابر کرده. باید به شرکتی که مسئولیت بازسازی ساختمان را به عهده داشته تبریک گفت چون موفق شدند از یک گاراژ قدیمی، یک خانه زیبا و دنج و خودمانی دربیاورند. جالب ترین قسمت اینجاست که این خانه هیچ شباهتی به یک گاراژ ندارد. چنین پروژه هایی نه تنها الهام بخش ما هستند، بلکه ثابت می کنند برای رسیدن به خواسته هایمان، نیازی به یک فضای بزرگ و دردندشت نداریم. در یک فضای کوچک و کم جا هم می توان به نتیجه ایده آل رسید!

منبع: homedesignlover

به این نوشته رای بدهید

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *