تغییر کاربری و بازسازی خانه

تغییر کاربری و بازسازی خانه

امروز می خواهیم شما را با یکی از نادرترین پروژه ها در دنیای معماری و طراحی داخلی آشنا کنیم: تبدیل اصطبل اسب به خانه مسکونی. تغییر کاربری و بازسازی خانه ای که در تصاویر پایین خواهید دید، زمانی یک اصطبل اسب و گاراژ بوده که سال ها بی استفاده مانده بود. اما الان به یک خانه شیک و زیبا با آشپزخانه و اتاق خواب تبدیل شده. بیایید تصاویر قبل از بازسازی را باهم مرور کنیم:

تغییر کاربری و بازسازی خانه
ساکنین این خانه، یک نقاش و یک طراح دیجیتال، تا به حال صاحب هیچ اسبی نبوده اند. تنها خواسته ای که از شرکت طراحی داشتند، یک خانه کوچک برای کار و نقاشی، و البته میزبانی از مهمان بود. و این هم نتیجه بازسازی:

تغییر کاربری و بازسازی خانه
در تغییر کاربری و بازسازی خانه سفیدیِ سقف و دیوارها، رنگ طبیعی چوب، زمین بتنی، و رنگ زرد، رنگبندی داخل خانه را تشکیل می دهند.

تغییر دکور و چیدمان
سالن اصلی خانه، شامل یک آشپزخانه کوچک، یک نشیمن جمع و جور و یک شومینه می شود. درب های کشوییِ زرد رنگ که کل عرض سالن را گرفته، این اتاق را از بقیه بخش های خانه جدا می کنند.

تغییر دکور و چیدمان
پشت این درب ها، اتاق خواب قرار دارد.

تغییر دکور و چیدمان
استودیوی نقاشی که یکی از خواسته های مشتریِ پروژه بود، در انتهای سالن اصلی قرار گرفته. این استودیو، تعدادی پنجره دارد که مناظر زیبای اطراف خانه را به داخل اتاق می آورند. درب های کشویی زرد رنگ، تا انتهای سالن ادامه داشته و جلوی دیده شدن انباری را هم می گیرند.

طراحی معماری خانه
انباری، درست در مقابل استودیوی نقاشی قرار گرفته.

طراحی معماری خانه
سقف حمام، شیبدار است. یک شیشه بدون چهارچوب، اتاقک دوش و روشویی را در این تغییر کاربری و بازسازی خانه از هم جدا می کند.

طراحی معماری خانه
منبع: contemporist

به این نوشته رای بدهید

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *