دکوراسیون منزل با رنگ سفید

دکوراسیون منزل با رنگ سفید

در دنیای طراحی دکوراسیون داخلی، تکرار و ازیاد هرچیزی خیلی هم جالب نیست. این قانون در مورد رنگ هم صدق می کند. پر کردن هر اتاقی از یک رنگ تکراری، خالی از لطف و جذابیت است. هویت و خاص بودن هر فضایی معمولا از تضاد بین دو یا سه رنگ مختلف به دست می آید. اما افرادی هم هستند که اصرار دارند کل اتاق نشیمن خود را با یک رنگ تکراری شکل بدهند. برای این افراد هم راهکارهای جالبی داریم. ما بار دیگر شاهد مُد شدن نشیمن های مونوکروماتیک هستیم، و مانند خیلی از اتاق های خانه، این رنگ های خنثی هستند مانند دکوراسیون منزل با رنگ سفید که در آن حکمرانی می کنند.در اتاق نشیمن مونوکروماتیک، فقط از یک رنگ استفاده می شود. نهایتا می توانید از تُن های مختلف همان رنگ برای تنوع استفاده کنید. در این اتاق ها همیشه عناصر تیره رنگ به چشم می خورد. بعضی اوقات به هدف شخصی سازی دکوراسیون، می توانید از وسایل رنگی هم استفاده کنید. حالا نوبت به محبوب ترین اتاق نشیمن مونوکروماتیک رسیده که خودی نشان بدهد: دکوراسیون منزل با رنگ سفید. درست است که کمی طوسی روشن هم بین اکثر رنگ های سفید دیده می شود، اما این کار فقط به خاطر جذاب تر کردن محیط است. پس تکیه بدهید و از این نمونه های زیبا لذت ببرید.
توازن بین تیره و روشن
سفید تنها رنگی نیست که در طراحی این اتاق ها مجاز است. اما از آنجا که یک ظاهر مدرن و آرامش بخش و دلنشین به محیط می دهد، یکی از محبوب ترین رنگ ها در طراحی داخلی اتاق های عمومی به شمار می رود. اگر در نشیمن مونوکروماتیک از رنگ های تند و غلیظ استفاده کنید، ظاهر آن به زودی کهنه شده و از آن همه رنگ خسته می شوید. نهایتا شما می مانید و یک اتاق کسل کننده و بدریخت که مثل سوزن توی چشمتان فرو می رود و در اسرع وقت باید تغییر دکوراسیون بدهد. اضافه کردن تنها یک لایه رنگ به نشیمن تماما سفید، راهکاری کم هزینه و راحت است.
نشیمن معاصر یک آپارتمان در بنگالورو:


دکوراسیون منزل با رنگ سفید :

یکی از مهم ترین نکات در طراحی نشیمن مونوکروماتیک، ایجاد تضاد است. استفاده از رنگ مشکی در جای جای نشیمن سفید کمک بزرگی به این کار می کند. این رنگ مشکی می تواند متعلق به چند کوسن ساده، قاب پنجره متالیک یا حتی یک قالی راه راه سیاه و سفید باشد. اما فراموش نکنید که مرز بین یک نشیمن مونوکروماتیک کاملا سفید و یک نشیمن مینیمالِ سیاه و سفید از مو هم باریک تر است. در هر صورت باید یک عنصر تیره رنگ در اتاق وجود داشته باشد که چشم بیننده را به طرف خود بکشاند.
یک نشیمن مینیمال و یکسره با دیوار تاکیدی بتنی:

اتاق نشیمن پولیش شده یک خانه زیرشیروانی با شومینه خیره کننده:

دکوراسیون منزل با رنگ سفید
دکوراسیون منزل با رنگ سفید

اگر علاقه مند به طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ های تیره هستید این مقاله را بخوانید

قالی کف اتاق، کمی رنگ زرد به این نشیمن کاملا سفید اضافه می کند:


این نشیمن فوق مینیمال و سفید، جادوی طراحی مونوکروماتیک محسوب می شود:


استفاده از تضاد بافتی
وقتی با محدودیت های طراحی مونوکروماتیک و دکوراسیون منزل با رنگ سفید روبرو می شوید، بهترین دوست شما تضاد بافت ها خواهد بود. به جای اینکه به انواع متضاد سفید در محیط اضافه کنید، از مواد مختلف و پرداخت های متنوع استفاده کنید تا اتاق جذاب تری به دست بیاورید. دکورهای چوبی، لوازم تزئینی و دیوارهای تاکیدی گرمای محیط را افزایش می دهند، اما دیوار و کفپوش های بتنی ظاهری خشک و سرد دارند. دیوار آجری می تواند کمی رنگ نارنجی و قرمز به نشیمن تمام سفید شما اضافه کند، اما از ظاهر مونوکروماتیک و خیره کننده آن چیزی کم نمی کند.
یک نشیمن مدرن و صنعتی با ترکیب رنگ مونوکروماتیک و میز عسلی چرخدار:


نشیمنی شیک و کوچک با دکوراسیون منزل با رنگ سفید و پس زمینه طوسی روشن:


نشیمن کوچک و سفید یک آپارتمان نیویورکی با دیوار آجری:


این هم یک آپارتمان شیک و مُد روز با طراحی مونوکروماتیک در لهستان:


فضاهای مدرن و اسکاندیناویایی
تبدیل فضای اسکاندیناویایی و مدرن به فضای مونوکروماتیک، زحمت زیادی ندارد. ظاهرا برای افرادی که به دنبال دکوراسیون منزل با رنگ سفید و مونوکروماتیک هستند، راحت ترین سبک ممکن است. اغلب فضاهای اسکاندیناویایی، مینیمال هستند، پس زمینه سفید دارند، عاری از هرگونه رنگ روشن بوده و بسیار پرنور هستند. با حذف هرگونه وسایل اضافی و جایگزین کردن دکورهای سفید به جای دکورهای رنگی، و البته دست نخورده ماندن دکورهای چوبی و گیاهان آپارتمانی، به سبک مورد نظرتان می رسید. اگر با حجم زیادی از رنگ سفید مخالف هستید، می توانید از انواع طوسی روشن استفاده کنید، چون از نظر زیبایی شناسی نقش سفید تیره را بازی می کنند.
همه نشیمن های اسکاندیناویایی و مدرن، فضای مونوکروماتیک دارند:


اتاق نشیمن سبک اسکاندیناویایی با دو رنگ سفید و طوسی روشن:


طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن زیر، نمونه ای بارزی از توازن عالی بین سیاه و سفید می باشد:


یک نشیمن اسکاندیناویایی زیبا و سفید:


یک سورپرایز رنگی!
آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که نمی توانند در مقابل رنگ های تند و روشن مقاومت کنند؟ راه های زیادی برای رسیدن به این خواسته شما وجود دارد، حتی اگر دلتان بخواهد جذابیت بصری ترکیب بندی مونوکروماتیک محیط را حفظ کنید. کتاب هایی که در جای حساب شده ای چیده شده اند، گل، یک چراغ زمینی سیاه و طلایی با طراحی عجیب، چند صندلی دسته دار بزرگ قرمز یا بنفش، یا حتی یک قاب آینه ساده و رنگی در این راه به شما کمک می کنند. فضای نشیمن، دست شما را در زمینه اضافه کردن وسایل رنگی کاملا باز می گذارد. باز هم تاکید می کنیم که “هرچه کمتر، بهتر”. این قانون را فراموش نکنید. یادتان باشد که هدف شما در اینجا، این است که بدون خدشه دار کردن ظاهر مونوکروماتیک، یک دکوراسیون فوق العاده و حیرت انگیز به وجود بیاورید.
در این نشیمن اسکاندیناویایی، این کتاب ها هستند که به فضا رنگ می دهند:

دکوراسیون منزل با رنگ سفید
برای ایجاد تنوع در یک نشیمن مونوکروماتیک، لوازم دکوری و تاکیدی و چراغ ها را عوض کنید:


یک نشیمن شیک و مونوکروماتیک با دکوراسیون سفید و چند دکور بنفش:

دکوراسیون منزل با رنگ سفید


اگر فضای کمی دارید پیشنهاد می کنیم مقاله طراحی داخلی آپارتمان کوچک را حتماً بخوانید

به این نوشته رای بدهید

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *