طراحی و بازسازی خانه دو طبقه

طراحی و بازسازی خانه دو طبقه

چیزی که برای ساکنین این خانه (یک خانواده ۴ نفره) حائز اهمیت بود، تقسیم بندی مناسب و ادغام متعادل فضاهای عمومی و خصوصی بود. ما هم تلاش کردیم با طراحی و بازسازی خانه دو طبقه یک حریم امن و راحت و منعطف برای آن ها فراهم کنیم. بزرگ ترین سالن خانه به آشپزخانه، غذاخوری و پذیرایی اختصاص دارد. این سالن از ورودی شروع شده و تا بالکن اصلی ادامه پیدا می کند. هر دو اتاق خواب، با درب های آونگی به این سالن متصل می شوند.

طراحی و بازسازی خانه دو طبقه طراحی و بازسازی خانه دو طبقه طراحی و بازسازی خانه دو طبقه دیزاین فضای دو طبقه مسکونی
با این کار، اتاق های خصوصی را در یک حریم جداگانه قرار دادیم و ظاهر منحصر به فرد آپارتمان را هم حفظ کردیم. سپس نوبت به ایجاد تغییرات در مرکز خانه شد. جایی که همه فضاهای خالی به هم متصل شده و چیدمان خانه را شکل می دهند. یک کمددیواری ادغام شده در این قسمت نصب کردیم که به عنوان نقطه کانونی این سالن، از همه فضاهای عمومی و خصوصی گذشته و طراحی و بازسازی خانه دو طبقه را جذاب تر کرده.
نقشه
این کمد، حاوی تعداد زیادی کشو و قفسه دیواری می باشد که در هر اتاق کارایی خاص خود را دارند. درب های آونگی دو اتاق خواب با درب های کشویی تمام قد تعویض شدند تا تردد بین این فضاها راحت تر انجام شود.

دیزاین فضای دو طبقه مسکونی
وقتی این درب های کشویی باز می شوند، پشت دیوار و باقی مبلمانی که دو طرف خود دارند مخفی شده و اتاق خواب را با سالن پذیرایی یکی می کنند. انگار اتاق و سالن کاملا ادغام شده و هیچ مرزی بین آن ها وجود ندارد.

دیزاین فضای دو طبقه مسکونی

این نوشته را از دست ندهید: بازسازی آپارتمان کوچک 
بخش مرکزی خانه با عناصر سبز-طوسی روشن (رنگ مورد علاقه صاحبخانه) دکور شده. این عناصر در ترکیب با نور طبیعی، رنگ چوب و رنگ طوسی، آرامش محیط را صدچندان کرده. قبل از بازسازی، چرخش و جریان صافی در آپارتمان وجود داشت که همچنان به قوه خود باقیست. ولی بعد از بازسازی، یک چرخش زیرمجموعه دیگر هم به این مکان اضافه شده که به موازای دیوار تاکیدی حرکت می کند و کل فضا را به هم متصل می کند.

طراحی معماری خانه دو طبقه
به لطف این جریان جدید، توانستیم یک تخت دو طبقه در اتاق خواب کوچک تر قرار بدهیم و با یک پرده، حریم خصوصی آن را تامین کنیم. با این کار همه اعضای خانه می توانند به بالکن کوچکی که به خاطر نقشه قبلی ساختمان در موقعیت بدی قرار دارد، دسترسی داشته باشند.

طراحی معماری خانه دو طبقه
منبع: archdaily

به این نوشته رای بدهید

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *