طراحی و بازسازی خانه 100 متری

طراحی و بازسازی خانه ۱۰۰ متری

طراحی و بازسازی خانه ۱۰۰ متری که در شکل زیر می بینید، در یک ساختمان قدیمی در اسپانیا واقع شده و به تازگی بازسازی شده. این آپارتمان ۶ اتاقه که قبلا ۹۰ مترمربع مساحت داشت، قبل از بازسازی فضایی بسیار خفه و تاریک داشت. به طوری که هیچ ارتباطی بین داخل و خارج خانه برقرار نبود.

چیدمان خانه 100 متری
ساکنین جدید این خانه یک زوج نروژی هستند که عاشق طراحی و البته شهر بارسلونا هستند. این زوج با دیدن حیاط خلوت پرنور خانه که با پیچک پر شده بود، تصمیم گرفتند این خانه را خریداری و آن را به سکونتگاه ییلاقی خود تبدیل کنند. آن ها به دنبال یک فضای دلباز و پرنور و باغچه ای بودند که نصفش در خانه باشد. می خواستند با این کار، کمبود محوطه بیرونی برای طراحی و بازسازی خانه ۱۰۰ متری جبران کنند.

طراحی و بازسازی خانه 100 متری
ما برای باز کردن فضا، یک سری تغییرات اساسی پیشنهاد دادیم. تغییراتی مانند متصل کردن سرسرا به حیاط خلوت و تبدیل گالری خانه به باغچه-گالری.
برای ایجاد این اصلاحات، یک فضای مرکزی L ساختیم که به حیاط خلوت و باغچه-گالری متصل باشد. اتاق خواب اصلی این زوج که یک کمد چوبی بزرگ و میز توالت تاشو دارد، در قسمت خصوصی خانه قرار گرفته. سرویس بهداشتی این اتاق خواب، درب دومی هم دارد که از سالن عمومی باز می شود.
ما سعی کردیم کاربری سنتی بخش های مختلف خانه را نسبت به سبک زندگی و روحیه این زوج تغییر بدهیم.


این نوشته را هم بخوانید : بازسازی خانه ۷۵ متری

به عنوان مثال، آشپزخانه به ۴ بخش کوچک تردر طراحی و بازسازی خانه ۱۰۰ متری تقسیم شده: محل آشپزی و شستشو در ابتدای سالن عمومی قرار گرفته، بخش صبحانه در ضلع دیگر قرار گرفته و تعدادی از لوازم آشپزخانه و کانترها را در پشت خود مخفی کرده، بخش نوشیدنی هم در ضلع سوم که به پذیرایی نزدیک تر است قرار گرفته. همه این بخش ها یک محور مرکزی دارند: سالن اصلی خانه که شامل جزیره، مبلمان و اثاثیه، میز غذاخوری، صندلی های راحتی و … می شود.
یک کابینت بزرگ و اصلی که از جنس چوب بلوط با رنگ روشن می باشد، کل فضای آشپزخانه را احاطه کرده. کانترهای چوبی و نئولیت سفید، پشت درب های بزرگ مخفی شده اند. حتی هود آشپزخانه هم به دلیل قابلیت ادغام و مخفی شدنش انتخاب شده.

دکوراسیون فضای 100 متری
سالن پذیرایی هم به چند بخش کوچک تر تقسیم شده و با تعدادی مبلمان مخصوص مهمانی دکور شده.
اتاق کار، به دو بخش تقسیم شده. بخش اول شامل میز کامپیوتر و قفسه های مشابه اتاق نشیمن می شود. بخش دوم، یک میز متحرک با تعدادی کشو و قفسه اداری دارد.

دکوراسیون فضای 100 متری

اگر به دنبال بازسازی خانه خود هستید با ما تماس بگیرید

گالری، دارای پنجره های تمام قد و یک فضای باز و پرنور است که کاربری های مختلفی دارد. دو گلدان بزرگی که دو طرف راهرو قرار گرفته اند، از جنس کفپوش خانه هستند و گیاهان پربرگی را داخل خود جای داده اند. به لطف تکنولوژی آبیاری هوشمندی که داخل گلدان ها تعبیه شده، صاحبخانه می تواند از راه دور به این گلدان ها آب بدهد.

چیدمان خانه 100 متریاین مقاله را از دست ندهید: بازسازی واحد مسکونی دوبلکس

کابینت های تمام قد و بزرگ، و تقسیم بندی پارتیشن ها، به ما کمک کرد همه فضای خالی خانه را در اختیار صاحبخانه قرار بدهیم. کابینت های بلوطی که با روکش های دیواری سفید ترکیب شده اند، به ما اجازه دادند درب های آونگی و کشویی را به راحتی نصب کنیم. تنوع سطوح، به تقسیم بندی خانه نیز کمک کرده. ترکیب چوب، لاک الکل سفید، و ماسه سنگی طبیعی که نور طبیعی را منعکس کرده و رنگ کِرِم را به خانه اضافه می کند، بی نهایت زیبا و بی نقص است.


منبع: archdaily

طراحی و بازسازی خانه ۱۰۰ متری دیگری را با هم می بینیم

این آپارتمان مسکونی به دست دو معمار اسپانیایی و با ترکیب زیبایی شناسی کلاسیک و اَشرافی، و سادگی معماری مدرن به وجود آمده اند.

دیزاین داخلی آپارتمان مسکونیدیزاین داخلی آپارتمان مسکونی دیزاین داخلی آپارتمان مسکونی طراحی معماری آپارتمان مسکونی
با استفاده از مصالح مرغوب و ارگانیک مانند کفپوش های چوبی، دیوارهای سنگی، آجر، قاب های فلزی مشکی، و برنج، طراحان موفق شدند یک مجموعه ساده و شفاف، با ظاهری خودمانی خلق کنند. ترکیب سفید و طوسی، در نگاه اول نظر ما را به دیزاین داخلی آپارتمان مسکونی جلب کرد. یکی از راهکارهای مدرنی که به کار رفته، دوبرابر کردن ارتفاع سقف است. نیمه پایین دیوار طوسی، و نیمه بالا سفید است. این کار، یک خط افق خیالی به وجود آورده، و مرز بین دیوار و سقف را جابجا کرده. اتفاقی که تصور بیننده را به چالش می کشد.

طراحی معماری آپارتمان مسکونی
چیزی که فضای رمانتیک و جذاب طراحی کلاسیک را برای ما تداعی می کند، رنگبندی ساده و محدود خانه هاست. و البته قرنیزی که پای دیوار راهروها و درب ها دیده می شود. ترکیب این قرنیزها با ظاهر ارگانیک و زمخت دیوارهای سنگی و اجزای آجری (که به رنگ سفید و طوسی درآمده اند تا یکپارچگی فضا را برهم نزنند)، و کفپوش های چوبی عسلی رنگ، حرارت و صمیمیت خانه را بیشتر کرده. سقف های طاقدار، و تیرچه های عریان سقف که در نهایت ظرافت رنگ شده اند، به معماری قدیمی و اشرافی خانه حال و هوای هنری می دهند.

طراحی معماری آپارتمان مسکونی
این آپارتمان ها از نقشه اُپن برخوردار هستند که باعث اتصال آشپزخانه، اتاق غذاخوری با فضای مدرن و ساده، و پارتیشن شیشه ای-فلزی شده. این پارتیشن، محل کار و محل استراحت و نشیمن را از هم جدا کرده.

دکور و دیزاین منزل دکور و دیزاین منزل
در اتاق خواب، از کابینت های سفارشی و بسیار زیبایی استفاده شده که به طرز هوشمندانه ای، طی ساعات روز تختخواب را از دید مخفی می کند. این یکی از امروزی ترین روش ها در طراحی داخلی خانه است، که در آپارتمان های کوچک شهری کاربرد فراوانی دارد. اثاثیه ای که از چوب خیزران ساخته شده، فضا را بسیار رمانتیک و رویایی کرده. طراحان توانسته اند زیبایی کلاسیک، ظرافت اشرافی و ویژگی های جذاب و متغیر دنیای مدرن را به خوبی باهم ترکیب کنند. این خانه ها، نمونه بارز یک فضای معاصر و در عین حال دنج و خودمانی هستند.

دکور و دیزاین منزل چیدمان فضای مسکونی چیدمان فضای مسکونی چیدمان فضای مسکونی چیدمان فضای مسکونی طراحی و بازسازی خانه 100 متری دکوراسیون داخلی طراحی و بازسازی خانه 100 متری دکوراسیون داخلی دکوراسیون داخلی دکوراسیون داخلی
منبع: interiorzine

چند مدل کابینت آشپزخانه برای بازسازی خانه

افرادی که به دنبال طراحی کابینت آشپزخانه مدرن هستند بلافاصله به یاد رنگ سفید می افتند. این روش خوبی است اما باید حواستان به دیگر اجزای این اتاق هم باشد، انتخاب کابینت و مواد نامناسب می تواند مانع رسیدن شما به هدفتان شود. طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن متشکل از خطوط صاف، درب صیقلی کابینت و فلزات براق و ساده است. چنین ترکیبی، یک آشپزخانه تر و تازه و خوش رنگ به شما تحویل می دهد که در عین حال پیچیده هم هست. ما سه نمونه آشپزخانه بی نظیر برای شما انتخاب کردیم.

۱-صاف و ساده
مکان: کانادا
ویژگی های سبک مدرن: کابینت های ایتالیایی ساده با پرداخت بلوط ناواجویی و دستگیره های فلزی ساده. رنگ نارنجی تورفتگی های وسط کابینت. تجهیزات ایتالیایی سفارشی. کانتر نقره ای جزیره که طرح روی آن از دو طرف به دیواره ها ادامه پیدا کرده. هود و چراغ های معلق. سینک فلزی ضدزنگ. کفپوش کاشی با طرح چوب.

طراحی کابینت آشپزخانه مدرن
۲- رنگ های غلیظ و طراحی لطیف
مکان: کالیفرنیا
مساحت: ۷/۱۷ مترمربع
ویژگی های سبک مدرن: تخته چوب های تیره و مهندسی شده با رگه های عمودی برای کابینت ها. دستگیره ساده کابینت ها. طاقچه تورفته بتنی سفارشی و کانترهای بتنی. جزیره سفارشی به سبک میز با پایه فلزی آبی رنگ و رویه چوب گردو. هود سقفی داخل کانال بالای جزیره. درب های شیشه ای کشویی که همزمان باز می شوند و آشپزخانه را به محوطه کباب پزی بیرون متصل می کنند.
به گفته معمار این خانه، در یکی از مراحل طراحی آشپزخانه، با چالش عجیبی مواجه شدند. “وقتی یک چراغ دکوری و زیبا برای بالای جزیره انتخاب کردیم متوجه شدیم این اثر هنری بسیار سبک و ساده، سر راه قرار می گیرد. از اتاق نشیمن، اقیانوس به راحتی دیده می شود اما این چراغ جلوی دید را می گرفت. کوچک بودن اتاق اجازه نصب این چراغ را نمی داد و متاسفانه ارتفاع سقف هم کافی نبود. سرانجام آن را باز کردیم و به نصب لامپ های داخل سقفی که می بینید رضایت دادیم. همه ما عاشق آن چراغ شده بودیم اما دکوراسیون این اتاق به قدری عناصر بصری و محیطی دارد که نصب چراغ واقعا اضافی بود”.

طراحی و بازسازی خانه 100 متری

طراحی آشپزخانه مدرن

۳- شاد و رنگارنگ
مکان: کالرادو
مساحت: ۶/۱۷ مترمربع
ویژگی های سبک مدرن: کابینت های ساده چوبی با درب های مسطح و دستگیره های کروم. کانترهای کوارتز سفید. تجهیزات فلزی ضدزنگ. چراغ های آویز ساده.
از دیگر ویژگی های بارز این آشپزخانه می توان به کانتر مرتفع مرمر و درب چوبی و آلومینیومی تاشویی که رو به پاسیوی حیاط پشتی باز می شود اشاره کرد.

طراحی داخلی آشپزخانه مدرن

به این نوشته رای بدهید

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *