خانه ای که امروز با قبل و بعد از بازسازی ساختمان آن آشنا می شوید به سبک ویکتوریایی طراحی و معماری شده و اخیرا به دست یک شرکت طراحی داخلی، نوسازی شده. از ورودی خانه شروع می کنیم: شیشه رنگی بالای درب ورودی و پنجره های مجاور آن، مرمت و دوباره نصب شده اند. این شیشه ها نور، بافت و رنگ را وارد خانه می کنند.
در طبقه اصلی خانه، دو اتاق ورودی متصل به هم قرار دارد که با نازک کاری سفارشی نوسازی شده اند. در این اتاق ها شاهد اضافه شدن پارکت چوبی از جنس بلوط طوسی روشن و شومینه های سنتی مرمر سفید هستیم که یکی از آن ها دارای اجاق چوب سوز هم می باشد.

قبل و بعد از بازسازی ساختمان
قبلا ادامه آشپزخانه بسیار تاریک بود، در انتهای آن یک دیوار رو به باغ قرار داشت که با درب های کشویی تاشو پر شده بود. طراحان تعدادی کروشه فلزی سفارش دادند و آن ها را به سقف بالای جزیره متصل کردند تا ۳ چراغ آویز سقفی شیشه ای از آن ها آویزان کرده و آشپزخانه را روشن تر کنند.

قبل و بعد از بازسازی ساختمان

طراحی جدید آشپزخانه، از سبک معاصر کلاسیک و رنگ های لطیف، و فضای زیادی برای انباری و قفسه های مخصوص صبحانه برخوردار است. در این قفسه ها، کتری و دستگاه تست و یک یخچال کوچک مخصوص نوشیدنی قرار داده شده. رویه کابینت اطراف سینک از جنس کامپوزیت بوده و سرامیک های آبی تیره پشت اجاق گاز، به این فضا کمی رنگ و لعاب می دهند و مقایسه  قبل و بعد از بازسازی ساختمان را دیدنی می کند.

قبل و بعد از بازسازی ساختمان

تعدادی درب آلومینیومی کشویی تاشو که به رنگ طوسی تیره انتخاب شده اند، جایگزین درب های قدیمی باغ شده و محوطه سرسبز بیرون را به داخل خانه می آورند.

قبل و بعد از بازسازی ساختمان
بقیه نقاط خانه هم نوسازی شده اند، مثل حمام بزرگی که در طبقه بالا قرار دارد. بعد از تغییر دکوراسیون، یک روشویی بزرگ دیواری با کانتر سنگ طبیعی ضخیم و دو سینک به این حمام اضافه شد. دیوارها، پله ها و کف آن با کاشی های بزرگ و مات پوشیده شده، و یک وان مستقل تجسمی از جنس کامپوزیت در کنار پنجره قرار گرفته. داخل دوش حمام هم با سرامیک های مستطیلی و باریک پولیش شده که با رنگ های فضا در تضاد هستند دکور شده.

داخل اتاق لباسی که در اتاق خواب اصلی قرار دارد، با قفسه و کمدهای سفارشی سرتاسری از جنس چوب بلوط پر شده. به این طریق از همه فضای موجود استفاده شده.

قبل و بعد از بازسازی ساختمان
حمام کوچک تر این خانه هم بعد از نوسازی صاحب کفپوش جدید، روشویی دیواری، یک آینه گرد دیواری و یک وان جدید با سَریِ دوش مدل بارانی شده.

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *