نکات مهم در بازسازی

موارد ضروری در بازسازی ساختمان

در یکی از تحقیقات اخیر ثابت شده که بیش از چهل درصد صاحبخانه ها، با هدف بهبود محیط زندگی خود خانه شان را بازسازی می کنند. بازسازی خانه می تواند ارزش ملک را بالا ببرد اگر موارد ضروری در بازسازی ساختمان رعایت گردد ، اما تحقیقات نشان داده هدف اصلی استرالیایی ها از این کار، بهبود و بهتر کردن محیط زندگی و خانه نسبت به روحیه شان است.
این تحقیقات همچنین نشان داده که محبوب ترین فضای خانه برای بازسازی ، فضای تفریح و بازی بیرون خانه است. سپس آشپزخانه و حمام. نشریه Property observer یک لیست از ده نکته مهم در بازسازی منزل از زبان متخصصان منتشر کرده.

موارد ضروری در بازسازی ساختمان


۱- ملک مناسب را انتخاب کنید. احساسات نباید در تصمیم گیری شما دخیل باشد. آیا قصد دارید ملک را خریده، بازسازی کرده و بفروشید یا نگه دارید؟ اگر قصد فروش دارید، سود معامله باید قابل لمس و تضمین شده باشد. اگر قصد نگهداری ملک را دارید، باید گزینه ای را انتخاب کنید که با گذشت زمان به ارزش آن افزوده می شود. سود بازسازی خانه ای که می خواهید نگه دارید باید به این صورت باشد که بازگشت اجاره به حداکثر برسد و در آینده تعمیرات زیادی مورد نیاز نباشد.
۲-سبک زندگی تان را ارزیابی کنید. قبل از انجام طراحی پلان و نقشه کشی ساختمان، باید از خودتان بپرسید چطور می خواهید زندگی کنید؟ آیا روش زندگی شما عادی و روزمره است؟ اهل تفریح هستید؟ از نظافت یا سر و صدا بدتان می آید؟ این نکات نه تنها روی نقشه ساختمان و معماری داخلی، بلکه روی نوع و جنس سطوح و رنگ هایی که انتخاب می کنید هم تاثیر می گذارند.

اگر به دنبال مراحل بازسازی ساختمان خود هستید وارد این صفحه بشوید

۳-  درباره معمار خود تحقیق کنید. یک لیست از مناسب ترین معمارها براساس زیبایی شناسی و مهارت آن ها تهیه کنید. پروژه های مختلف آن ها را بررسی کنید و با مشتریان سابقشان صحبت کنید. فراموش نکنید که مسائل را پیچیده نکنید، گرایشات مدام در حال تغییر هستند.
۴-  پول خود را جایی هزینه کنید که به حساب می آید. آشپزخانه و حمام لوکس و مجهز به قیمت خانه می افزاید، سرسرای زیبا و متناسب هم کاری می کند که همسایه ها حسرت بخورند.
۵- پنج درصد ارزش کل خانه باید در آشپزخانه هزینه شود. آشپزخانه خانه شما باید حیرت انگیز باشد. ویژگی هایی مثل کابینت و قفسه مناسب، اتصالات و فلزات مرغوب، کشو و مکانیزم بسته شدن نرم آن ها بسیار مهم است. پنج درصد ارزش کل خانه باید در آشپزخانه هزینه شود.
۶- یک درصد ارزش خانه باید در حمام و توالت هزینه شود. یک الی یک و نیم درصد ارزش فعلی خانه تان را صرف بازسازی حمام کنید. اگر قیمت خانه شما ۴۰۰ هزار دلار است، باید ۴۰۰۰ دلار صرف بازسازی حمام و توالت کنید. بعد از تعیین قطعی بودجه، آن را براساس وضوح و در معرض بودن هر بخش تقسیم کنید. اگر به محض ورود چشمتان به کابینت زیر سینک می افتد، بیشتر پول را صرف یک سینک، آینه و کابینت مرغوب کنید. بعد از آشپزخانه، حمام مهم ترین اتاق خانه شماست و نیاز به صرف هزینه اساسی دارد.
۷- دوست محیط زیست باشید. روی آخرین تغییرات رفتاری خریداران سرمایه گذاری کنید. خریدار همیشه از آبگرمکن خورشیدی، بشکه جمع آوری آب باران و سیستم آبیاری قطره ای استقبال می کند.
۸-  به خاطر صرفه جویی در هزینه، کار را خودتان انجام ندهید. بودجه کم با وسوسه دست گرفتن همه یا قسمتی از کار همراه است اما این پروژه ها به راحتی شکست می خورند. اگر کیفیت کاری که خودتان انجام بدهید در حد استاندارد نباشد، از قیمت خانه می کاهد، به همان صورتی که سرمایه گذاری ناکافی روی پروژه بازسازی ساختمان سود را از بین می برد.
۹-چشم انداز موضوع مهمی است. اتاق داخلی/بیرونی بخش مهمی از سبک زندگی استرالیایی شده. پس بخشی از بودجه خود را به ساخت چشم انداز اختصاص دهید تا مکمل زحماتی باشد که در داخل خانه کشیده اید. حتی اگر بودجه این کار را ندارید، کارهای کوچکی مثل گل و گیاه و فضای بیرون تمیز و کاربردی، به جذابیت خانه اضافه می کنند.
۱۰-  کار را از داخل شروع کنید. رمز موفقیت هر طراحی داخلی، طراحی پلان مناسب و خوب است. هر بخش از خانه باید متناسب با ساکنان آن طراحی شود. یکی از متخصصان این زمینه می گوید کار را از پایه شروع کنید. ابتدا فضاهای کاربردی و راحت ایجاد کنید، سپس به فکر رنگ و لوازم تزئینی آن باشید.

موارد ضروری در بازسازی ساختمان

موارد ضروری در بازسازی ساختمان

به این نوشته رای بدهید

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *