اشتباهات رایج در زمان بازسازی

اشتباهات رایج در زمان بازسازی ساختمان

اشتباهات رایج در زمان بازسازی ساختمان می تواند عواقب زیان باری داشته باشد. چطور می توان از وقوع اشتباهات اولیه این پروژه ها جلوگیری کرد؟

بیشتر از بودجه خود خرج نکنید.
مدیر یک شرکت بازسازی ساختمان در سیدنی عقیده دارد یکی از معمول ترین اشتباهات در بازسازی ساختمان های مسکونی، خرج کردن بیش از حد بودجه است. اغلب اشباهات در اثر کمبود تجربه و آگاهی از پروسه کار رخ می دهند. قبل از شروع کار یک بودجه مشخص تعیین کنید. یک میزان مشخصی هم باید برای روز مبادا و اتفاقات غیر منتظره در نظر بگیرید. به طور مثال وقتی که آزبست پیدا می کنید. جنیفر ویلیامز، یکی از اعضای شرکت طراحی داخلی در سیدنی توصیه می کند قبل از شروع بازسازی، میزان بودجه را با مشورت معمار و طراح تعیین کنید تا در صورت نیاز بتوانید هدف کار را اصلاح کنید. او می گوید : “این کار خیلی بهتر از این است که در نیمه راه با اتمام بودجه مواجه شوید. بسیاری از مشتریان من، حتی افراد ثروتمند، دلشان می خواهد خریدهای پرهزینه و لوکس بکنند اما بودجه ای که آماده کرده اند اصلا مناسب این کار نیست”.
آمادگی داشته باشید.
ویلیامز می گوید برای اینکه از اشتباهات رایج در زمان بازسازی جلوگیری کنید قبل از شروع پروژه، تحقیق و بررسی کنید. مجلات، سایت ها و گالری های نمونه خانه ها را ببینید. یادداشت بردارید و تصاویر را ثبت کنید، یا به صورت کاغذی یا دیجیتال. اگر صاحبخانه درباره ظاهر و حسی که از نتیجه پایانی خانه می خواهد هیچ فکری نکرده باشد، باید با سلیقه معمار یا طراح یا پیمانکار کنار بیایند که هیچ ارتباطی با سلیقه شخصی آن ها ندارد.
از متخصصان مناسب استفاده کنید.
از همان ابتدای کار با یک فرد حرفه ای کار کنید. این کار کمک می کند هم از لحاظ طراحی و هم از لحاظ سبک و سلیقه، مرتکب اشتباه نشده و پولتان هدر نرود. تحقیق کنید که چه نوع متخصصی برای کارتان مناسب است و چه منابعی برای یافتن آن ها موجود است. توصیه و معرفی های دوستان و آشنایان کمک زیادی نخواهد کرد. باید مطمئن باشید که استانداردهای ساختمان دوستتان با ساختمان شما یکسان است. کارهای قبلی طراحان، معماران و پیمانکارها را ببینید. آیا از نتیجه کار آن ها خوشتان می آید؟ هر فرد متخصصی در هر پروژه متفاوت کار می کند، نه فقط براساس بودجه آن پروژه، بلکه براساس کیفیت نتیجه پایانی مورد نظر.
بدون حضور معمار نباید تغییرات اساسی در طراحی ساختمان ایجاد کنید. یافتن راهکارهای مختلف برای کاهش هزینه خوب است اما بازسازی های ساختاری بدون حضور معمار اشتباه بزرگی است. در موارد زیادی خانه های بازسازی شده دیدیم که طراحی پلان آن ها باعث دلسردی صاحبخانه شده. از نقشه ساختمان بی تناسب گرفته تا کارهای غیرحرفه ای مثل قرار دادن اتاق خواب و حمام در کنار اتاق نشیمن، از نشیمن و اتاق خواب نامناسب گرفته تا چیزی بدتر از همه، اتاق خوابی که مسیر اصلی تردد در خانه است. یک معمار خوب قادر است جوری با فضا و نور بازی کند که یک خانه زیبا و کاربردی از آب دربیاورد.
از منابع مختلف قیمت بگیرید.
یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که افراد کم بودجه مثل خودش مرتکب می شوند، خرید از اولین فروشگاه یا منبع معرفی شده است. او می گوید : افراد فکر می کنند باید همه چیز را در لحظه بخرند و کار را تمام کنند. تفاوت بین نقل قول ها و قیمت های اصلی حیرت انگیز است. نقل قول هایی که درباره درب غلتکی گاراژ می شنیدم از چهار الی هشت هزار دلار متفاوت بود. دو برابر قیمت اما با ویژگی های یکسان”.
نقل مکان کنید.

حتما بخوانید: مراحل بازسازی ساختمان

ویلیامز می گوید : “اگر از هر فردی که تصمیم گرفته در طول بازسازی منزل ، در همان محل زندگی کند و طی روزهای آتی بیشتر و بیشتر پشیمان شده، یک دلار می گرفتم، الان فردی ثروتمند بودم. چیزی که جالب است این است که صاحبخانه ها متوجه نیستند این پروژه چقدر آزاردهنده و کثیف و مزاحم خواهد بود و زندگیشان را به هم می ریزد. اگر پروژه ای بزرگ در پیش است که بیشتر قسمت های خانه را در برمی گیرد، توصیه می کنم نقل مکان کنید. حتی اگر مجبور شوید در گوشه خانه یک عضو مظلوم از خانواده چنباتمه بزنید”.
سرمایه گذاری بیش از حد نکنید.
انتخاب ویژگی ها و اسباب و لوازم پرهزینه و لوکس برای خانه، سرمایه گذاری بیش از حد محسوب می شود.
براساس سلیقه شخصی خود عمل نکنید.
چیزهایی را انتخاب نکنید که کاملا شخصی هستند و با گذر زمان از مد می افتند مثل پرداخت گری های دائمی از جمله کاشی و شیشه رنگی. اگر چشمتان چیزهایی مثل وان حمام معلق شیشه ای، استخر دائمی یا شیر آب طلاکوب شده را گرفته، باید بدانید که موقع فروش هزینه آن ها به جیبتان برنمی گردد. مشخصات لوکس همین است، فقط لوکس است.
سلامتی خود را به خطر نیندازید.
در سال های اخیر بازسازی ساختمان ، جای تولید و کار در معدن را در عاملیت اصلی به وجود آمدن بیماری مربوط به آزبست گرفته. خیلی از صاحبخانه ها بدون اطلاع، خود و خانواده شان را در معرض فیبرهای کشنده قرار می دهند. خیلی از افراد می دانند که محصولاتی مثل ورقه های دیواری فیبرو حاوی آزبست است اما این ماده در محصولات کمتر شناخته شده ای مثل کاشی های کف وینیل، پشت فرش کهنه، چسب سیاه و غیره هم وجود دارد. پس قبل از تخریب، سنباده، برش، مته کردن یا کوبیدن هر چیزی کامل تحقیق کنید و بدانید با چه چیزی سر و کار دارید.

به این نوشته رای بدهید

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *