"اگر قصد بازسازی مطب خود را دارید این مطالب می تواند مفید باشد"

داشتن یک مطب به روز و خلاقانه که زیبایی شناسی شما را نشان بدهد موضوع مهمی است اما برای رسیدن به آن باید برنامه ریزی زیادی کنید، خلاقیت زیادی به خرج بدهید و اهداف واقع گرایانه داشته باشید. برای بازسازی مطب، پنج نکته را باید در نظر گرفت. در ادامه مطلب، با نکاتی آشنا می شوید که باعث می شوند به آنچه که برای بازسازی مطب و دکوراسیون آن لازم است برسید. مطبی که هم کارآمد باشد، به چشم بیماران جذاب باشد و در عین حال دیدگاه شما را هم نمایان کند.

۱-هدف خود را از بازسازی مطب مشخص کنید.

آگاهی از هدف، به اندازه اجرای پروژه اهمیت دارد. به طور مثال اگر می خواهید این مکان را گسترش بدهید، شکل نهایی آن به چه صورت خواهد بود؟ اگر فقط می خواهید به بیماران بیشتری رسیدگی کنید، پس طراحی داخلی مطب با توسعه آن متفاوت خواهد بود چون باید خدمات دهی بیشتری انجام گیرد. اگر کار نقشه کشی مطب شما یکباره انجام می شود، باید روی نتیجه نهایی آن تمرکز کنید. طراحی بی عیب و نقص باید حامی اهدافی که در ذهن دارید باشد، پس به اهداف پروژه خود خوب فکر کنید.

۲- عملکرد و زیبایی را با هم در نظر بگیرید.

ایجاد تعادل در کارآمد بودن، بعضی اوقات سخت است. از یک طرف می خواهید مطبی داشته باشید که طراحی آن، سلایق شخصی شما را نشان دهد. از طرف دیگر اگر عملکرد محیط را در نظر نگیرید، با یک مطب زیبا مواجه می شوید که پاسخگوی نیاز بیماران نیست. پزوژه بازسازی مطب دکتر باید هم از نظر عملکرد و کاربرد و هم از نظر زیبایی شناسی مورد استفاده باشد. در چنین محیطی، راندمان کاری بالا رفته و رضایت بیمار راحت تر جلب می شود. اگر می خواهید در پروژه بازسازی خود موفق باشید، باید بین این دو فاکتور تعادل ایجاد کنید.

بازسازی مطب

۳- کارآمد بودن نقشه ساختمان.

گاهی برای بازسازی کلنیک پزشکی یا مطب دکتر احتیاج به تغییر نقشه است، طراحی نقشه ساختمان یکی از مهم ترین کارها در بازسازی مطب پزشک است. این محیط باید برای بیماران و کارمندان، فضای راحتی باشد. جایی که بتوان بین اتاق های آن به راحتی تردد کرد و خیلی فشرده و خفه نباشد. در همین راستا، نباید فضای خالی زیادی در مطب وجود داشته باشد چون محیط را دلسردکننده و معذب می کند. مطمئن شوید که نقشه ساختمان شما، به نیازِ عبور و مرور راحت در مطب پاسخ می دهد و تردد در آن باعث شلوغی و ازدحام نمی شود.

۴- استفاده از تجهیزات به روز.

استفاده از تکنولوژی به روز دنیا، در هر کلنیک پزشکی ضروری است. تحقیقات نشان داده پزشکانی که از این متدها استفاده می کنند، سود بیشتری به دست می آورند، حتی در دوران رکود اقتصادی. تجهیزات روز دنیا نه تنها در سرویس دهی به بیماران موثر است، بلکه سختی کار پزشک و پرستاران را هم کاهش می دهد. همچنین به بیماران فعلی و بالقوه ثابت می کند که این مجموعه پزشکی قادر است با بهترین امکانات از آنان مراقبت کند. باید در بازسازی مطب خود، فضایی مجزا برای تجهیزات به روز اختصاص دهید.

۵- ظاهری جذاب و در عین حال حرفه ای.

و سرانجام، یک طراحی خاص که نه تنها برای شما، بلکه برای بقیه افراد نیز جذاب باشد، امری ضروری است. این طراحی باید حرفه ای، معاصر و حتی منحصر به فرد باشد. بدین منظور می توانید از خدمات طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی گروه ساختمانی پاراکس استفاده نمایید

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *