داشتن یک مطب به روز و خلاقانه که زیبایی شناسی شما را نشان بدهد موضوع مهمی است اما برای رسیدن به آن باید برنامه ریزی زیادی کنید، خلاقیت زیادی به خرج بدهید و اهداف واقع گرایانه داشته باشید. برای بازسازی مطب، پنج نکته را باید در نظر گرفت. در ادامه مطلب، با نکاتی آشنا می شوید که باعث می شوند به آنچه که برای بازسازی مطب و دکوراسیون آن لازم است برسید. مطبی که هم کارآمد باشد، به چشم بیماران جذاب باشد و در عین حال دیدگاه شما را هم نمایان کند.

۱-هدف خود را از بازسازی مطب مشخص کنید.

آگاهی از هدف، به اندازه اجرای پروژه اهمیت دارد. به طور مثال اگر می خواهید این مکان را گسترش بدهید، شکل نهایی آن به چه صورت خواهد بود؟ اگر فقط می خواهید به بیماران بیشتری رسیدگی کنید، پس طراحی داخلی مطب با توسعه آن متفاوت خواهد بود چون باید خدمات دهی بیشتری انجام گیرد. اگر کار نقشه کشی مطب شما یکباره انجام می شود، باید روی نتیجه نهایی آن تمرکز کنید. طراحی بی عیب و نقص باید حامی اهدافی که در ذهن دارید باشد، پس به اهداف پروژه خود خوب فکر کنید.

۲- عملکرد و زیبایی را با هم در نظر بگیرید.

ایجاد تعادل در کارآمد بودن، بعضی اوقات سخت است. از یک طرف می خواهید مطبی داشته باشید که طراحی آن، سلایق شخصی شما را نشان دهد. از طرف دیگر اگر عملکرد محیط را در نظر نگیرید، با یک مطب زیبا مواجه می شوید که پاسخگوی نیاز بیماران نیست. پزوژه بازسازی مطب دکتر باید هم از نظر عملکرد و کاربرد و هم از نظر زیبایی شناسی مورد استفاده باشد. در چنین محیطی، راندمان کاری بالا رفته و رضایت بیمار راحت تر جلب می شود. اگر می خواهید در پروژه بازسازی خود موفق باشید، باید بین این دو فاکتور تعادل ایجاد کنید.

بازسازی مطب

۳- کارآمد بودن نقشه ساختمان.

گاهی برای بازسازی کلنیک پزشکی یا مطب دکتر احتیاج به تغییر نقشه است، طراحی نقشه ساختمان یکی از مهم ترین کارها در بازسازی مطب پزشک است. این محیط باید برای بیماران و کارمندان، فضای راحتی باشد. جایی که بتوان بین اتاق های آن به راحتی تردد کرد و خیلی فشرده و خفه نباشد. در همین راستا، نباید فضای خالی زیادی در مطب وجود داشته باشد چون محیط را دلسردکننده و معذب می کند. مطمئن شوید که نقشه ساختمان شما، به نیازِ عبور و مرور راحت در مطب پاسخ می دهد و تردد در آن باعث شلوغی و ازدحام نمی شود.

۴- استفاده از تجهیزات به روز.

استفاده از تکنولوژی به روز دنیا، در هر کلنیک پزشکی ضروری است. تحقیقات نشان داده پزشکانی که از این متدها استفاده می کنند، سود بیشتری به دست می آورند، حتی در دوران رکود اقتصادی. تجهیزات روز دنیا نه تنها در سرویس دهی به بیماران موثر است، بلکه سختی کار پزشک و پرستاران را هم کاهش می دهد. همچنین به بیماران فعلی و بالقوه ثابت می کند که این مجموعه پزشکی قادر است با بهترین امکانات از آنان مراقبت کند. باید در بازسازی مطب خود، فضایی مجزا برای تجهیزات به روز اختصاص دهید.

۵- ظاهری جذاب و در عین حال حرفه ای.

و سرانجام، یک طراحی خاص که نه تنها برای شما، بلکه برای بقیه افراد نیز جذاب باشد، امری ضروری است. این طراحی باید حرفه ای، معاصر و حتی منحصر به فرد باشد. بدین منظور می توانید از خدمات طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی گروه ساختمانی پاراکس استفاده نمایید

قبل از بازسازی مطب این موارد را در نظر داشته باشید

ساخت یا بازسازی مطب احتیاج به هزینه زیادی دارد، شاید بزرگ ترین سرمایه گذاری از زمانی که سرمایه اولیه شروع کار را تامین کردید. برخی از متخصصین پزشکی به امید کاهش هزینه ها، تصمیم می گیرند خودشان دست به کار شوند. هرچه باشد دنیای ویدئو و وبسایت درباره پروژه هایی که توسط خود افراد انجام می شود، وجود دارد و این افراد هم تحصیلکرده هستند. چقدر می تواند سخت باشد؟ قبل از خرید الوار و تخته، بهتر است این سوال ها را از خود بپرسید.

۱-مبلغ کل سرمایه گذاری چقدر است و قرار است از کجا تامین شود؟
وقتی به دنبال تامین سرمایه هستید، باید بدانید چقدر زیر بار قرض خواهید رفت. یک شرکت ساختمانی باتجربه می تواند در ابتدای مرحله طراحی داخلی ، در ارزیابی هزینه ها به شما کمک کند. اعم از هزینه های غیرقابل پیش بینی بالقوه که از نظر شما پنهان مانده اند. با ارزیابی و تخمین هزینه دقیق، می توانید سرمایه مورد نظر را در زمان لازم تهیه کنید.

۲- چه مدت می خواهید در این مکان بمانید؟
آیا حداکثر پنج سال در این مکان خواهید ماند؟ اگر اینطور است، به فکر اجاره کردن و بودجه کمتری باشید. اگر قصد دارید پنج سال یا بیشتر در این مکان بمانید، مقرون به صرفه است که آن را بخرید یا بسازید. فراموش نکنید که جای رشد را هم در نظر بگیرید، مثل یک فضای دیگر برای شرکا.
۳- چه تعداد ساعت مشغول به ساخت یا بازسازی ساختمان خواهید بود؟ چه تعداد ساعت برای اشتغال به کار اصلی خود نیاز دارید؟
هر مقدار پولی که از انجام این پروژه صرفه جویی می کنید، با تعداد ساعاتی که از شغل اصلی خود دور هستید از بین می رود. طراحی، ساخت، بازسازی، خرید ابزار و وسایل، نقل و انتقال و غیره همه این ها به زمان زیادی نیاز دارند. اگر این پروژه را خودتان به دست بگیرید خیلی بیشتر از وقتی طول می کشد که متخصصان باتجربه سرِ کار باشند. قبل از شروع چنین پروژه ای، تعداد ساعاتی که باید برای آن صرف کنید و میزان سودی که در اثر پذیرش نکردن و معاینه نکردن بیماران از دست می دهید را محاسبه کنید. شاید متوجه شوید که استخدام یک تیم حرفه ای در حداقل یک بخش از پروژه، باعث صرفه جویی مالی و زمانی شود.
۴- آیا آمادگی تفاوت های طراحی داخلی مسکونی و تجاری را دارید؟
شاید در طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان باتجربه و موفق باشید، اما به این معنی نیست که در طراحی داخلی ساختمان تجاری/بازرگانی و دکوراسیون مطب خود نیاز به کمک ندارید. با توجه به حجم و تنوع بیمارانی که قرار است از وسایل و مبلمان مطب شما استفاده کنند، مقاومت و پایداری آن ها باید بیشتر از مبلمان مسکونی باشد. انعکاس دادن محیط کاری و شخصی هم چالش خودش را دارد. یک تیم حرفه ای از یک شرکت طراحی داخلی در این امر به شما کمک می کند. بیماران شما براساس دیدگاه خود نسبت به طراحی دفتر کار و دکوراسیون مطب شما، درباره مهارت شغلی شما قضاوت خواهند کرد. در سرمایه گذاری های هنگفت مثل طراحی داخلی کلینیک، کوچک ترین تصمیمات دکوراسیون داخلی هم اهمیت دارند. رنگ دیوارها یا کاغذ دیواری استفاده شده می تواند بیماران را جذب یا دفع کند. یک تیم از شرکت دکوراسیون داخلی متخصص به شما کمک می کند مواد و لوازم بادوامی انتخاب کنید که باعث رضایت خاطر شما و بیماران شما شود.
طراحی، ساخت و ساز و بازسازی ساختمان وقت و هزینه زیادی می برند. همه فاکتورها را به دقت بررسی کنید. بعضی اوقات اگر خودتان دست به کار شوید، بهترین تصمیم را گرفته اید. اما اغلب اوقات متوجه می شوید که استفاده از یک تیم متخصص و حرفه ای، در صرفه جویی پولی و زمانی موثرتر است.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *