طراحی داخلی آپارتمان کوچک

طراحی داخلی آپارتمان کوچک

این آپارتمان کوچک به تازگی توسط یک طراح و معمار روس و با استفاده از ایده های طراحی داخلی آپارتمان کوچک ساخته شده. صاحبخانه به دنبال خانه ای بود که ترکیبی از طبیعت بکر، سبک مینیمال و چوب باشد. به محض ورود به آپارتمان، با یک آینه بزرگ موجه می شوید که با نور از پشت روشن شده و با یک قفسه چوبی معلق تزئین شده.
طراحی داخلی آپارتمان کوچک
در اتاق نشیمن، یک نصفه دیوار قرار دارد که با گل و گیاه و یک دیوار چوبی تاکیدی تزئین شده. این نصفه دیوار، ویژگی بارز نشیمن محسوب می شود. تعدادی گیاه دیگر هم از دیوار آویزان شده اند که حس بودن در طبیعت را القا می کنند.

طراحی داخلی آپارتمان کوچک
اتاق غذاخوری در مجاورت نشیمن قرار دارد. دکوراسیون این اتاق از یک میز غذاخوری ۴ نفره با پایه زاویه دار، تعدادی صندلی رنگ روشن و یک چراغ آویز هنری که بالای میز نصب شده تشکیل می شود.

طراحی داخلی آپارتمان کوچک
آشپزخانه، در سوی دیگرِ دیوار تلویزیون قرار دارد. برای طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان بهتر است با سفیدی کابینت های آشپزخانه به دلباز و روشن شدن محیط کمک زیادی کرد.

طراحی داخلی آپارتمان کوچک
طرح کاغذ دیواری اتاق خواب، تعدادی برگ را نشان میدهد که به صورت دستی طراحی شده اند. چنین طرحی، فضا را به طبیعت نزدیک تر می کند. کمدهای این اتاق، پشت درب های کشویی و چوبی بزرگ مخفی شده اند.

طراحی داخلی آپارتمان کوچک
حمامِ این خانه، از یک سینک عریض و یک کابینت در زیرِ آن برخوردار است. آینه ای که روی سینک نصب شده، با نورپردازی مخفی ای که از بالا و پایین می تابد، روشن شده. داخل اتاقک دوش هم تعدادی قفسه و کشو تعبیه شده که با تعداد بیشتری لامپ مخفی از پشت روشن می شوند.

طراحی داخلی آپارتمان کوچک

نورپردازی و طراحی داخلی آپارتمان کوچک

آپارتمانی که در زیر می بینید به تازگی به دست یک شرکت نورپردازی و طراحی داخلی آپارتمان ، دکور شده. صاحبخانه مرد جوانی است که به دنبال فضایی مدرن و ساده ولی در عین حال دنج و آرامش بخش می گشت، با تعدادی ریزه کاری اسکاندیناویایی. در همه نقاط خانه از جمله اتاق نشیمن، از رنگبندی ساده سفید و طوسی و مشکی استفاده شده. این رنگبندی به کمک عناصر چوبی و قهوه ای، فضایی گرم و صمیمی به وجود آورده.

نورپردازی و طراحی داخلی آپارتمان

در این بازسازی نورپردازی و طراحی داخلی آپارتمان ، دیوار بین آشپزخانه و نشیمن برداشته شد تا یک فضای باز و یکسره ایجاد شود. با این کار، فضای کافی برای قرار دادن یک میز نوشیدنی به وجود آمد که خود به تنهایی بین آشپزخانه و نشیمن فاصله می اندازد. از آنجایی که صاحبخانه نیاز به میز غذاخوری بزرگی نداشت، این میز برای او نقش میز غذاخوری، میز کار و یک فضای اضافه هنگام آشپزی را ایفا می کند.
زیر کابینت های فوقانی و قفسه های جلوباز، نورپردازی مخفی به کار رفته که روشنایی کل آشپزخانه را به عهده دارد.
نورپردازی و طراحی داخلی آپارتمان
داخل اتاق خواب یک دیوار مشکی وجود دارد که با تابلوی عکس سفید رنگ تزئین شده. نیمه پایینی این دیوار با قرنیز چوبی پوشیده شده که نقش بالین سرِ تختخواب را ایفا می کند. نورپردازی و طراحی داخلی آپارتمان و چراغ های کنار تختخواب، نور ملایم و نامحسوسی در این اتاق پخش می کنند.

نورپردازی و طراحی داخلی آپارتمان

این مقاله را از دست ندهید: بازسازی خانه ۷۵ متری

داخل حمام یک کابینت برای نگهداری وسایل، و چند قفسه جلوباز برای نمایش تعدادی لوازم دکوری ساده نصب شده. روشنایی حمام از چراغ هایی که بالا و پایینِ پشت آینه نصب شده تامین می شود. زیر سینک روشویی، یک ماشین لباسشویی/خشک کن و باز هم فضای بیشتر برای نگهداری وسایل به چشم می خورد.

نورپردازی و طراحی داخلی آپارتمان

به این نوشته رای بدهید

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *