بازسازی ساختمان

مراحل بازسازی ساختمان

مراحل بازسازی ساختمان چیست و از کجا باید شروع کنم؟

خرید خانه ای که نیاز به بازسازی دارد، معامله ارزانی خواهد بود اما تعمیر آن زمان و هزینه زیادی لازم دارد و ممکن است تبدیل به پروژه ای زمان بر و پر هزینه شود. اگر براساس این راهکارها عمل کنید و برنامه ای برای مراحل بازسازی ساختمان خود داشته باشد از پس آن برمی آیید.

در این مقاله ما نکاتی را خواهیم گفت که به شما کمک می کند برنامه ریزی بهتری برای بازسازی خانه خود داشته باشید

قبل از خرید همه چیز را بررسی کنید.

تمام گزارش های بازرسی که بخشی از فروش هستند را بخوانید و خانه را به دقت بررسی کنید. متوجه شوید که مشکلات خانه ساختاری هستند یا ظاهری. دیوارها نیاز به تعمیر یا جابجایی دارند؟ یا فقط نقاشی؟ آیا لوله کشی و برق کشی ها جدید و مدرن هستند یا خیر؟
۱- اگر در خانه مورد نظر مدتی است که اقامت دارید، از بازرس بخواهید نگاهی به آن بیاندازد و قبل از شروع پروژه، مشکلات اساسی را پیدا کند. کمک می کند مجبور نباشید یک کار را دو بار انجام بدهید.


نظم را در تمامی مراحل بازسازی ساختمان فراموش نکنید.

۲- خانه خود را وجب به وجب بگردید و از تمام تغییراتی که می خواهید انجام بدهید لیست تهیه کنید. همه شماره تماس ها، ایده ها، زمان دقیق جلسات، کپی طراحی دکوراسیون داخلی و فایل قیمت ها را در یک مکان نگه دارید. از هر چیزی کپی بگیرید، حتی برنامه های کاری، همه آن ها را بایگانی کنید. حتی اگر نگاهی به آن ها نکنید، باعث می شود افرادی که با شما کار می کنند دقت بیشتری به خرج بدهند اگر نمی دانید که از کجا باید شروع کنید با کارشناسان ما در سایت آرین دکور همراه باشید
با مداد از ایده های خود طرح بکشید. نیازی نیست کیفیت طراحی دکوراسیون داخلی مقیاس داشته باشد. می توانید فایل های گرفته شده از اینترنت یا مجلات باشد. اگر معمار یا پیمانکار دارید، این طراحی ها پایه مباحثه شما با آن ها خواهد بود.
۳- کارهایی که خودتان انجام می دهید و کارهایی که به دست پیمانکار می سپارید را تعیین کنید. احتمالا بخشی از هر کاری را خودتان انجام می دهید. عموما کسی برای نصب جا حوله ای پیمانکار استخدام نمی کند، اما شاید نتوانید ورقه های سنگی بام طبقه دوم را به تنهایی نصب کنید.

بودجه بندی کنید

۴- برای بودجه خود برنامه ریزی داشته باشید. تا مدتی بعد از خرید خانه و لوازم ضروری ای که داخل آن قرار می دهید، جیبتان خالی خواهد ماند.
۵- در مورد محل اقامتتان در طول دوره بازسازی ساختمان تصمیم گیری کنید. بررسی کنید که آیا در طول دوره پروژه می توانید در خانه یا بخشی از خانه بمانید یا نه. تا وقتی که اتاق خواب بوی رنگ خیس و فرش می دهد می توانید در اتاق نشیمن بمانید یا نه؟

بازسازی
۶- رویکرد خود را برنامه ریزی کنید. برخی قسمت های بازسازی ساختمان و تغییر دکوراسیون داخلی خانه می تواند در هر زمانی رخ بدهد اما بعضی از کارها به وقوع دیگر اتفاقات بستگی دارند.
– تمام موارد ضروری را تعیین و شناسایی کنید. مشکلات امنیتی که باید در اسرع وقت حل شوند را شناسایی کنید مثل پنجره شکسته. همچنین مشکلاتی که در صورت حل نشدن باعث ایجاد دردسر در آینده می شوند مثل چکه کردن سقف.
– از مواردی که به دیگر پروژه ها وابسته هستند آگاه باشید.
– ابتدا به مشکلات اساسی رسیدگی کنید. رنگ زدن دیواری که باید خراب شود کار عاقلانه ای نیست.
– یا اینکه با پروژه های کوچک شروع کنید. اگر بسیاری از کارها را خودتان به دست می گیرید و تازه کار هستید، پروژه های کوچک باعث کسب تجربه و اعتماد به نفس شما می شود. همچنین کمک می کنند به پروژه های بزرگ تر دست پیدا کنید یا تا زمانی که کار مهم تری به دست بگیرید، یک فضای قابل استفاده ایجاد کنید. شاید حتی تعمیرات کوچک و جزئی تنها مواردی باشند که در ابتدای کار از پس هزینه آن ها برمی آیید.
– سعی کنید پروژه های مرتبط را همزمان انجام دهید. به طور مثال اگر فرش یا هر کفپوش دیگری که دارید را برداشته اید، از این فرصت استفاده کنید و صدای جیر جیر کف، خرابی رطوبت یا هر ایراد دیگری که به کف زمین وارد شده را رفع کنید.
۷- با یک دست چند هندوانه برندارید. در پروژه های طولانی مدت که کل خانه را اشغال می کنند مثل نقاشی یا تعویض همه درب ها، باید تامل کنید که آیا عاقلانه است که اتاق به اتاق پیش بروید. این راهکار همچنین کمک می کند هزینه هایتان را در مدت زمان بیشتری انجام بدهید.
۸- یک پروژه بزرگ را به یکباره انجام بدهید. اگر در طول بازسازی ساختمان ، قادر نیستید از تنها توالت خانه استفاده کنید یا فقط می خواهید چیزی را از سر راه بردارید، باید پروژه های بزرگ را به یکباره تمام کنید.

این مقاله را از دست ندهید: انجام خدمات بازسازی در تهران

توصیه های مهم قبل از شروع مراحل بازسازی ساختمان :

– در مراحل خاص، کل پروژه یا بخشی از آن به خود فرصت بدهید. بازسازی ساختمان کاری زمان بر است.
– تمیز کردن و نقاشی جزء سریع ترین و کم هزینه ترین راه های رسیدگی و بهتر کردن خانه است. حتی اگر راهکاری داخلی و جزئی است که قبل از دستیابی به بازسازی کامل پیش می آید، سعی کنید چیزی که وجود دارد را تمیز کنید.
هشدار :
– هنگام بازسازی ساختمان باید مجوزات لازم را گرفته و مطابق با قوانین شهرسازی پیش بروید. البته اخذ جواز بازسازی کار آسانی است و احتیاج به صرف زمان و هزینه ندارد.

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *